Sobota godz 16 : 00 sędziują : Gogol , Odziemek , Ślarzyński
Sobota godz 16 : 00 sędziują : Rupniewski , Bors , Królewicz
Świt II N.D.M. 8 : 0 Legionovia II Legionowo
Niedziela godz 13 : 30 sędziują : Siuta , Śliwecki , Gudyn Ł
Amur Wilga 1 : 3 Bug Wyszków
Niedziela godz 15 : 00 sędziują : Chmielewski , Dominiczak , Borkowski K
admin wrzesień 21 2018 22:45:57 0 ˇ 63
Oświadczenie trenera Grzegorza Sitnickiego
"W wyniku pojawienia się na forum nieprawdziwych i fałszywych informacji jestem zmuszony do sprostowania niektórych tworzonych teorii spiskowych:
1. Kategorycznie zaprzeczam tezie, że jako trener winę za porażki przerzucam na zawodników. Stwierdzenie „nasza postawa” , „ nasza sytuacja” odnosi się do całego zespołu z trenerem włącznie! Dla mnie jest to „oczywista oczywistość” i tylko osoby o złych intencjach wobec naszej drużyny mogą dokonywać szeroko idącej nadinterpretacji i tym samym tworzyć teorie spiskową, która miałaby poróżnić zawodników i trenera. Specjalnie stanąłem w obronie niektórych zawodników, na których mogła spaść niezasłużona fala krytyki. Oczywistym jest również to, że w opinii kibiców winę za porażkę zawsze ponosi trener i jestem tego świadomy. Tylko nieliczni, interesujący się losami zespołu wiedzą o problemach i przeciwnościach. Jestem bardzo krytyczny wobec siebie i zawsze dokonuję analizy czy coś mogłem zrobić lepiej?
2. Nadal jestem rozczarowany tym, że aż tylu zawodników z różnych przyczyn nie mogło zagrać z Marcovią i na co się zanosi tak samo będzie w meczu z Olimpią. Jestem przekonany, że przy obecności kilku piłkarzy nie przegralibyśmy meczu z Marcovią. Szersza ławka i zdrowa rywalizacja wpływa mobilizująco na piłkarzy, którzy przebywają na boisku. Chyba nikt nie przeszedłby obojętnie wobec takiej sytuacji kadrowej, ja również analizuję jej przyczyny.
3. Absolutnie kłamliwą jest teza, że niechętnie pracuję z zespołem Promnika ( jakbym robił to za karę ). Jestem przybity porażkami i sytuacją kadrową , jak każdy trener mam również swoje ambicje i świadomość konsekwencji porażek. Zarząd klubu i ludzie związani z zespołem zabezpieczyli nam dobre warunki do treningu, pomimo trudnej sytuacji finansowej klubu. Widzę też odpowiednie podejście i zaangażowanie zawodników na treningach, ale frekwencja pozostawia wiele do życzenia i ma wpływ na postawę w meczu. Nasza gra w mojej opinii nie przekłada się jednak na oczekiwane wyniki, a one są w piłce seniorskiej najważniejsze. Potencjał zespołu jest większy niż zajmowane miejsce, a jedynym antidotum jest ciężka praca na treningach. Przynajmniej tak zostałem nauczony jako trener i to się sprawdzało w klubach, w których pracowałem.
4. Nie będę się odnosił do określenia, że jestem ‘pseudotrenerem” , gdyż osoba nie podała żadnych argumentów. Pracowałem w kilku klubach, gdzie dzięki ciężkiej pracy zespołu udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki. Mam odpowiednie uprawnienia , ukończyłem Szkołę Trenerów PZPN i takie stwierdzenia są prymitywne oraz obraźliwe. Każdy może przyjść na trening ( są otwarte i jawne ) i wyrobić sobie zdanie o moim „warsztacie trenerskim”. Osobiście dla mnie zawsze najważniejsza jest opinia samych zawodników, oni bardzo szybko wyłapują wpadki."
Grzegorz Sitnicki
Wacha wrzesień 20 2018 09:46:36 0 ˇ 222
Promnik Łaskarzew 0 : 2 Marcovia Marki
Trener Grzegorz Sitnicki o przegranym meczu z Marcovią Marki "Jestem rozczarowany nie tyle samą porażką, ale tym , że w tak ważnym dla nas meczu zabrakło aż 7 zawodników, z czego 4 kluczowych. Przy wąskiej kadrze to zbyt duży ubytek, żebyśmy mogli skutecznie nawiązać walkę z czołowymi zespołami tej ligi.
Nie ukrywam, że biję się mocno z myślami o swojej rezygnacji. Z drugiej strony byłoby to chyba nie fair wobec tych , którzy grali z Marcovią. Najbliższe dwa tygodnie będą decydujące. Oczywiście jeżeli zarząd klubu znajdzie inny pomysł i trenera, który jest w stanie diametralnie odmienić naszą sytuację kadrową to tego samego dnia moja współpraca z Promnikiem dobiegnie końca.
Co do samego meczu to nie będę go wnikliwie komentował: wyszliśmy w mocno eksperymentalnym składzie , na bokach obrony pierwszy raz zagrali Piotrek Jarzyna i Kacper Grzechnik. W ich poczynaniach widoczny był brak należytego doświadczenia na tych pozycjach. Efekt tej przymusowej roszady to strata drugiej bramki i gapiostwo jednego z naszych młodych piłkarzy przy dobitce napastnika Marcovii. Kolejną wymuszoną decyzją była gra od początku Sebastiana Kaczyńskiego.
Sebastian jest po wielomiesięcznym leczeniu poważnej kontuzji , niestety sytuacja zmusiła mnie do wstawienia go od początku. Jeżeli ktoś spodziewał się , że popularny „Kaczy” z marszu będzie wygrywał Nam mecze to jest w dużym błędzie. U Sebastiana widoczny jest brak rytmu meczowego, jego grę determinowała obawa przed odnowieniem urazu i to jest zrozumiałe. Pomimo tego miał dwie doskonałe sytuacje strzeleckie. Jestem przekonany, że gdyby Seba strzelił bramkę w pierwszej połowie przy stanie 0-0 , to tego meczu byśmy nie przegrali.
Niestety po raz kolejny tracimy bramki wynikające z własnej niefrasobliwości i gapiostwa, a nie z perfekcyjnej gry przeciwnika. Oczywiście faul poprzedzający rzut wolny, z którego padł pierwszy gol był bardzo naciągany, ale Piotrek Szczypek dał pretekst sędziemu wpadając w upadającego już zawodnika Marcovii. Samo uderzenie z rzutu wolnego było raczej nie do obrony dla Janka Barańskiego.

CZYTAJ DALEJ
admin wrzesień 16 2018 20:39:59 ˇ 0 ˇ 373
VII Kolejka spotkań LO 2018/2019
7 kolejka
Burza Pilawa       Amur Wilga
Burza Pilawa 6 : 1 Amur Wilga
Sobota godz 11 : 00 sędziują : Mandes P , Pułapa H , Rogala .
Escola Varsovia Warszawa 5 : 0 Promnik Łaskarzew
Mecz z Escolą to już przeszłość. Oddajmy zatem głos trenerowi Grzegorzowi Sitnickiemu, który jak zwykle bardzo rzeczowo i obiektywnie opisuje wydarzenia boiskowe.
"Mecz mógł się podobać kibicom, ponieważ prowadzony był w szybkim tempie i obfitował w sytuacje strzeleckie dla obydwu zespołów. Niestety jednak to my notujemy bardzo wysoką porażkę. W dogodnych sytuacjach było 5 - 4 dla gospodarzy.
Przegraliśmy z zespołem lepszym od nas pod każdym względem „piłkarskiego rzemiosła”. Na odprawie nakreśliłem plan jak zneutralizować argumenty piłkarskie młodych zawodników Escoli. Do 35 minuty Nasi zawodnicy bardzo skutecznie wytrącili najważniejszy atut Escoli jakim jest posiadanie piłki. Wyszliśmy wysokim pressingiem przez co zaskoczony zespół gospodarzy popełnił kilka błędów. Taka taktyka przyniosła nam trzy wyśmienite okazje do zdobycia bramki. Niestety po raz kolejny brakowało skutecznego wykończenia lub wyśmienitymi interwencjami popisywał się bramkarz Escoli.
My niestety w 12 minucie straciliśmy bramkę po kapitalnym uderzeniu w okienko z rzutu wolnego z 20 metrów. Niestety pierwszy poważny błąd i głupi faul, którego mogliśmy uniknąć kosztuje nas golem.
Potem przez 23 minuty przeważaliśmy i jak wcześniej wspomniałem mieliśmy swoje doskonałe okazje : Grześka Koryckiego ( bramkarz zbija na poprzeczkę ) , Przemka Sobieszka ( strzał wybity na rzut rożny ) i Grześka Opieki ( minimalnie niecelna główka po rzucie rożnym ).
W 35 minucie znowu niepotrzebny faul i po rozegraniu rzutu wolnego w zamieszaniu podbramkowym to goście wykazali się większą pazernością , przy naszej biernej postawie , dobijając na raty strzał z 10 metrów.
W 42 minucie błąd w ustawieniu jednego z naszych stoperów powoduje , że zawodnik Escoli skutecznie wykorzystuje sytuację sam na sam z Jankiem Barańskim. I tak na przerwę schodzimy podłamani, zamiast remisu przegrywamy 3-0. Niestety niewykorzystane sytuacje się na Nas zemściły.
W szatni powiedzieliśmy sobie kilka uwag, na drugą połowę zespół wyszedł spróbować odrobić straty. Pierwsze minuty znowu wyglądały w naszym wykonaniu obiecująco. Niestety po raz kolejny głupi błąd i niewymuszona strata Maćka Obrębskiego na 30 metrze powoduje, że zawodnik Escoli skutecznie wykorzystuje sytuację sam na sam. Strata gola i w to takich okolicznościach „zabiła w Nas” mecz. Wobec tego postanowiłem sprawdzić wszystkich zawodników , którzy tego dnia byli w kadrze.
Nadal staraliśmy się przeciwstawić bardzo dobrze dysponowanym tego dnia zawodnikom Escoli, mieliśmy swoje okazję , w tym najlepszą Piotrka Jarzyny po idealnym dograniu Filipa Trzpila. I znowu zamiast gola dla nas, tracimy z gapiostwa bramkę na 5-0.
Podsumowując przegraliśmy zasłużenie, z zespołem lepszym od Nas pod względem motorycznym i indywidualnych umiejętności technicznych. Staraliśmy się nadrobić różnice w wyszkoleniu, ale tego dnia przeciwnik był zdecydowanie skuteczniejszy. Wysoka porażka nie odzwierciedla jednak boiskowych wydarzeń, ale jest podsumowaniem naszej obecnej formy : przebłysków dobrej gry oraz niewymuszonych błędów i braku skuteczności.
Przed Nami arcyważny mecz z Marcovią, niestety wypada nam dwóch zawodników .Mam nadzieję, że frekwencja na treningach będzie lepsza niż w zeszłym tygodniu. Wspólnie z zespołem poszukamy optymalnego ustawienia tak, żeby 3 punkty zostały w Łaskarzewie"
Skład : Jan Barański, Mateusz Sadowski ( Radek Jóżwicki ), Grzegorz Opieka, Michał Jankowski ( Jakub Jasiński ), Emil Kozikowski ( Kacper Grzechnik ) – , Maciej Krawczyk, Maciej Obrębski ( Michał Licbarski ), Piotr Szczypek ( Albert Siembora ) , Filip Trzpil , Grzegorz Korycki - Przemek Sobieszek ( Piotr Jarzyna )

Trener Grzegorz Sitnicki o meczu z KTS Weszło Warszawa
"Mecz z TSK Weszło był bardzo cenny pod względem szkoleniowym i …..marketingowym.
Pojedynek z zespołem z Warszawy i buńczuczne zapowiedzi gospodarzy o swojej piłkarskiej wyższości, zmobilizowały naszych młodych zawodników.
Spotkanie rozpoczęliśmy z 3 zmianami w stosunku do ostatniego meczu ligowego. Szansę otrzymali Przemek Sobieszek, Kacper Grzechnik i Kuba Jasiński.
Każdy z nich pokazał się z dobrej strony. Przemek strzelił dwie bramki, a Kacper kapitalnie wykonywał rzuty rożne, siejąc popłoch w szeregach Weszło.
W pierwszej połowie popełniliśmy kilka prostych błędów przy wyprowadzeniu piłki , mam wrażenie , że „stawka i oprawa meczu” nieco sparaliżowała niektórych zawodników. Zespół gospodarzy postraszył nas kilka razy, na szczęście tylko raz skutecznie. My odpowiedzieliśmy bardzo szybko po straconej bramce po wrzucie z rzutu rożnego Przemek Sobieszek strzelił bramkę.
W przerwie uczuliłem zawodników na głupie straty i wskazałem jakie problemy z organizacją przy stałych fragmentach gry ma Weszło. Po kilkunastu minutach drugiej połowy , gdzie gospodarze nas nieco mocniej zaatakowali , w dalszej części meczu przejęliśmy inicjatywę i stworzyliśmy sobie kilka groźnych okazji. Niestety zamiast strzelić bramkę na 4-1 i pozbawić złudzeń ambitny zespół Weszło , doprowadziliśmy do nerwowej końcówki – co z drugiej strony bardzo ożywiło kibiców, którzy wcześniej pogodzili się z porażką swojego zespołu.
Gramy dalej, zespół zrealizował najważniejsze założenie , czyli brak kontuzji i głupich kartek. Muszę jednak wspomnieć o sytuacji, w której zawodnik Weszło brutalnie faulował Grześka Koryckiego.
Nie rozumiem jak sędzia mógł pokazać tylko żółtą kartkę….niestety ekipa Weszło nie zagwarantowała jeszcze sytemu VAR, ale z pewnością widząc ich zaangażowanie na następne mecze coś wymyślą smiley

Pozdrawiam
Skład : Jan Barański – Mateusz Sadowski , Jakub Jasiński, Michał Jankowski, Emil Kozikowski – ,Kacper Grzechnik , Maciej Krawczyk, Maciej Obrębski , Piotr Szczypek, Przemek Sobieszek ) - Grzegorz Korycki.
Ponadto grali : Albert Siembora, Radek Jóżwicki, Piotr Jarzyna, Michał Licbarski
Bramkarz rezerwowy : Dominik Radecki
Wacha wrzesień 07 2018 11:59:41 0 ˇ 257
Wszystkie pary IV rundy Pucharu Polski

Wacha wrzesień 06 2018 14:27:52 0 ˇ 214
IV runda Pucharu Polski
W IV rundzie Pucharu Polski Promnik Łaskarzew zmierzy się na wyjeździe z ekipą Walki Kosów, która na co dzień rozgrywa swoje mecze w warszawskiej Klasie A. Nie jest to przeciwnik z najwyższej półki i w naszej ocenie awans do kolejnej rundy jest jak najbardziej realny. Jeżeli Promnik zagra ambitnie i z pełnym zaangażowaniem to wydaje się, że o wynik możemy być spokojni. Walka w historii swojego klubu jeszcze nigdy nie rozgrywała swoich meczów na poziomie Ligi Okręgowej zatem ewentualny awans tej drużyny do V rundy PP i wyeliminowanie z rozgrywek wyżej notowanego ŁKS-u będzie bez wątpienia wielkim sukcesem. Musimy zrobić wszystko by pokrzyżować plany ekipie z Wólki Kosowskiej i awansować do kolejnej rundy.
W tym meczu to nasza drużyna będzie zdecydowanym faworytem mimo, że spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Walki Kosów. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten arcy-ciekawy mecz. Zaszliśmy już naprawdę daleko zatem odpaść z rozgrywek w meczu z dużo niżej notowanym rywalem byłoby po prostu przykre.

Walka Kosów : Promnik Łaskarzew
12.09.2018r godzina 16:00
Wacha wrzesień 05 2018 21:07:05 0 ˇ 349
KTS Weszło Warszawa 2:3 Promnik Łaskarzew
III runda rozgrywek pucharowych to już przeszłość. Nasza drużyna po zaciętym meczu pokonała na wyjeździe ekipę KTS Weszło Warszawa ( B Klasa) 3:2 i co za tym idzie awansowała do kolejnej IV rundy PP. Bramki w tym spotkaniu dla Promnika strzelali 2x Sobieszek oraz Obrębski.
Początek spotkania należał do gospodarzy jednak po kilku minutach mecz zdecydowanie wyrównał się. W 15min ku zaskoczeniu łaskarzewskich kibiców gospodarze objęli prowadzenie jednak już kilkadziesiąt sekund później było 1:1 po bardzo dobrze wykonanym stałym fragmencie gry. Bramkę strzelił Sobieszek, który tego dnia był jednym z wróżniających się zawodników ŁKS-u.
W drugiej odsłonie gospodarze od początku ruszyli z atakami na bramkę strzeżoną przez Barańskiego jednak z biegiem czasu to łaskarzewianie zaczęli przejmować inicjantywę. Doszło nawet do tego, że ekipa Weszło przez dłuższy czas nie potrafiła opóścić własnej połowy bowiem Promnik niczym w meczu hokejowym zamknął graczy gospodarzy w przysłowionym zamku. Tak agresywna i przede wszystkim konsekwenta gra musiała w końcu przynieść efekty. W 68minucie meczu bramkę nr 2 zdobył Obrębski i Promnik wyszedł na prowadzenie. Siedem minut później kolejną bramkę dokłada Sobieszek i wydawało się, że jest po meczu.
Gdy mecz właściwie zmierzał ku końcowi gospodarze zdobyli bramkę kontaktową i zrobiło się bardzo nerwowo. W tym momencie czas jakby stanął w miejscu bowiem gospodarze złapali wiatr w żagle i co za tym idzie rozpoczął się szaleńczy szturm na bramkę ŁKS-u. Doszło nawet do tego, że w 94min po jednym ze stałych fragmentów zawodnik Weszło trafił w poprzeczkę. Więcej bramek na szczęście już nie padło i ku rozpaczy licznie zgromadzonej publiki przygoda pucharowa drużyny KTS Weszło Warszawa dobiegła końca. My natomiast gramy dalej i nie zamierzamy się zatrzymać.
Ciekawostką jest fakt, że założony kilka miesięcy temu zespół Weszło Warszawa nigdy wcześniej nie przegrał w meczu o stawkę zatem jedno jest pewne.... Promnik Łaskarzew zapisał się w historii drużyny z Warszawy na zawsze. Dziękujemy KTS-owi za dobry mecz i życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych.

Wacha wrzesień 05 2018 18:39:40 0 ˇ 232