Polska Liga
Od Ekstraklasy do III Ligi
Strony Klubowe Mazowsza
Escola Varsovia Warszawa 5 : 0 Promnik Łaskarzew
Mecz z Escolą to już przeszłość. Oddajmy zatem głos trenerowi Grzegorzowi Sitnickiemu, który jak zwykle bardzo rzeczowo i obiektywnie opisuje wydarzenia boiskowe.
"Mecz mógł się podobać kibicom, ponieważ prowadzony był w szybkim tempie i obfitował w sytuacje strzeleckie dla obydwu zespołów. Niestety jednak to my notujemy bardzo wysoką porażkę. W dogodnych sytuacjach było 5 - 4 dla gospodarzy.
Przegraliśmy z zespołem lepszym od nas pod każdym względem „piłkarskiego rzemiosła”. Na odprawie nakreśliłem plan jak zneutralizować argumenty piłkarskie młodych zawodników Escoli. Do 35 minuty Nasi zawodnicy bardzo skutecznie wytrącili najważniejszy atut Escoli jakim jest posiadanie piłki. Wyszliśmy wysokim pressingiem przez co zaskoczony zespół gospodarzy popełnił kilka błędów. Taka taktyka przyniosła nam trzy wyśmienite okazje do zdobycia bramki. Niestety po raz kolejny brakowało skutecznego wykończenia lub wyśmienitymi interwencjami popisywał się bramkarz Escoli.
My niestety w 12 minucie straciliśmy bramkę po kapitalnym uderzeniu w okienko z rzutu wolnego z 20 metrów. Niestety pierwszy poważny błąd i głupi faul, którego mogliśmy uniknąć kosztuje nas golem.
Potem przez 23 minuty przeważaliśmy i jak wcześniej wspomniałem mieliśmy swoje doskonałe okazje : Grześka Koryckiego ( bramkarz zbija na poprzeczkę ) , Przemka Sobieszka ( strzał wybity na rzut rożny ) i Grześka Opieki ( minimalnie niecelna główka po rzucie rożnym ).
W 35 minucie znowu niepotrzebny faul i po rozegraniu rzutu wolnego w zamieszaniu podbramkowym to goście wykazali się większą pazernością , przy naszej biernej postawie , dobijając na raty strzał z 10 metrów.
W 42 minucie błąd w ustawieniu jednego z naszych stoperów powoduje , że zawodnik Escoli skutecznie wykorzystuje sytuację sam na sam z Jankiem Barańskim. I tak na przerwę schodzimy podłamani, zamiast remisu przegrywamy 3-0. Niestety niewykorzystane sytuacje się na Nas zemściły.
W szatni powiedzieliśmy sobie kilka uwag, na drugą połowę zespół wyszedł spróbować odrobić straty. Pierwsze minuty znowu wyglądały w naszym wykonaniu obiecująco. Niestety po raz kolejny głupi błąd i niewymuszona strata Maćka Obrębskiego na 30 metrze powoduje, że zawodnik Escoli skutecznie wykorzystuje sytuację sam na sam. Strata gola i w to takich okolicznościach „zabiła w Nas” mecz. Wobec tego postanowiłem sprawdzić wszystkich zawodników , którzy tego dnia byli w kadrze.
Nadal staraliśmy się przeciwstawić bardzo dobrze dysponowanym tego dnia zawodnikom Escoli, mieliśmy swoje okazję , w tym najlepszą Piotrka Jarzyny po idealnym dograniu Filipa Trzpila. I znowu zamiast gola dla nas, tracimy z gapiostwa bramkę na 5-0.
Podsumowując przegraliśmy zasłużenie, z zespołem lepszym od Nas pod względem motorycznym i indywidualnych umiejętności technicznych. Staraliśmy się nadrobić różnice w wyszkoleniu, ale tego dnia przeciwnik był zdecydowanie skuteczniejszy. Wysoka porażka nie odzwierciedla jednak boiskowych wydarzeń, ale jest podsumowaniem naszej obecnej formy : przebłysków dobrej gry oraz niewymuszonych błędów i braku skuteczności.
Przed Nami arcyważny mecz z Marcovią, niestety wypada nam dwóch zawodników .Mam nadzieję, że frekwencja na treningach będzie lepsza niż w zeszłym tygodniu. Wspólnie z zespołem poszukamy optymalnego ustawienia tak, żeby 3 punkty zostały w Łaskarzewie"
Grzegorz Sitnicki
Skład : Jan Barański, Mateusz Sadowski ( Radek Jóżwicki ), Grzegorz Opieka, Michał Jankowski ( Jakub Jasiński ), Emil Kozikowski ( Kacper Grzechnik ) – , Maciej Krawczyk, Maciej Obrębski ( Michał Licbarski ), Piotr Szczypek ( Albert Siembora ) , Filip Trzpil , Grzegorz Korycki - Przemek Sobieszek ( Piotr Jarzyna )

Trener Grzegorz Sitnicki o meczu z KTS Weszło Warszawa
"Mecz z TSK Weszło był bardzo cenny pod względem szkoleniowym i …..marketingowym.
Pojedynek z zespołem z Warszawy i buńczuczne zapowiedzi gospodarzy o swojej piłkarskiej wyższości, zmobilizowały naszych młodych zawodników.
Spotkanie rozpoczęliśmy z 3 zmianami w stosunku do ostatniego meczu ligowego. Szansę otrzymali Przemek Sobieszek, Kacper Grzechnik i Kuba Jasiński.
Każdy z nich pokazał się z dobrej strony. Przemek strzelił dwie bramki, a Kacper kapitalnie wykonywał rzuty rożne, siejąc popłoch w szeregach Weszło.
W pierwszej połowie popełniliśmy kilka prostych błędów przy wyprowadzeniu piłki , mam wrażenie , że „stawka i oprawa meczu” nieco sparaliżowała niektórych zawodników. Zespół gospodarzy postraszył nas kilka razy, na szczęście tylko raz skutecznie. My odpowiedzieliśmy bardzo szybko po straconej bramce po wrzucie z rzutu rożnego Przemek Sobieszek strzelił bramkę.
W przerwie uczuliłem zawodników na głupie straty i wskazałem jakie problemy z organizacją przy stałych fragmentach gry ma Weszło. Po kilkunastu minutach drugiej połowy , gdzie gospodarze nas nieco mocniej zaatakowali , w dalszej części meczu przejęliśmy inicjatywę i stworzyliśmy sobie kilka groźnych okazji. Niestety zamiast strzelić bramkę na 4-1 i pozbawić złudzeń ambitny zespół Weszło , doprowadziliśmy do nerwowej końcówki – co z drugiej strony bardzo ożywiło kibiców, którzy wcześniej pogodzili się z porażką swojego zespołu.
Gramy dalej, zespół zrealizował najważniejsze założenie , czyli brak kontuzji i głupich kartek. Muszę jednak wspomnieć o sytuacji, w której zawodnik Weszło brutalnie faulował Grześka Koryckiego.
Nie rozumiem jak sędzia mógł pokazać tylko żółtą kartkę….niestety ekipa Weszło nie zagwarantowała jeszcze sytemu VAR, ale z pewnością widząc ich zaangażowanie na następne mecze coś wymyślą smiley

Pozdrawiam
Skład : Jan Barański – Mateusz Sadowski , Jakub Jasiński, Michał Jankowski, Emil Kozikowski – ,Kacper Grzechnik , Maciej Krawczyk, Maciej Obrębski , Piotr Szczypek, Przemek Sobieszek ) - Grzegorz Korycki.
Ponadto grali : Albert Siembora, Radek Jóżwicki, Piotr Jarzyna, Michał Licbarski
Bramkarz rezerwowy : Dominik Radecki
Wacha wrzesień 07 2018 11:59:41 1 ˇ 418
Wszystkie pary IV rundy Pucharu Polski

Wacha wrzesień 06 2018 14:27:52 0 ˇ 361
IV runda Pucharu Polski
W IV rundzie Pucharu Polski Promnik Łaskarzew zmierzy się na wyjeździe z ekipą Walki Kosów, która na co dzień rozgrywa swoje mecze w warszawskiej Klasie A. Nie jest to przeciwnik z najwyższej półki i w naszej ocenie awans do kolejnej rundy jest jak najbardziej realny. Jeżeli Promnik zagra ambitnie i z pełnym zaangażowaniem to wydaje się, że o wynik możemy być spokojni. Walka w historii swojego klubu jeszcze nigdy nie rozgrywała swoich meczów na poziomie Ligi Okręgowej zatem ewentualny awans tej drużyny do V rundy PP i wyeliminowanie z rozgrywek wyżej notowanego ŁKS-u będzie bez wątpienia wielkim sukcesem. Musimy zrobić wszystko by pokrzyżować plany ekipie z Wólki Kosowskiej i awansować do kolejnej rundy.
W tym meczu to nasza drużyna będzie zdecydowanym faworytem mimo, że spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Walki Kosów. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten arcy-ciekawy mecz. Zaszliśmy już naprawdę daleko zatem odpaść z rozgrywek w meczu z dużo niżej notowanym rywalem byłoby po prostu przykre.

Walka Kosów : Promnik Łaskarzew
12.09.2018r godzina 16:00
Wacha wrzesień 05 2018 21:07:05 0 ˇ 484
KTS Weszło Warszawa 2:3 Promnik Łaskarzew
III runda rozgrywek pucharowych to już przeszłość. Nasza drużyna po zaciętym meczu pokonała na wyjeździe ekipę KTS Weszło Warszawa ( B Klasa) 3:2 i co za tym idzie awansowała do kolejnej IV rundy PP. Bramki w tym spotkaniu dla Promnika strzelali 2x Sobieszek oraz Obrębski.
Początek spotkania należał do gospodarzy jednak po kilku minutach mecz zdecydowanie wyrównał się. W 15min ku zaskoczeniu łaskarzewskich kibiców gospodarze objęli prowadzenie jednak już kilkadziesiąt sekund później było 1:1 po bardzo dobrze wykonanym stałym fragmencie gry. Bramkę strzelił Sobieszek, który tego dnia był jednym z wróżniających się zawodników ŁKS-u.
W drugiej odsłonie gospodarze od początku ruszyli z atakami na bramkę strzeżoną przez Barańskiego jednak z biegiem czasu to łaskarzewianie zaczęli przejmować inicjantywę. Doszło nawet do tego, że ekipa Weszło przez dłuższy czas nie potrafiła opóścić własnej połowy bowiem Promnik niczym w meczu hokejowym zamknął graczy gospodarzy w przysłowionym zamku. Tak agresywna i przede wszystkim konsekwenta gra musiała w końcu przynieść efekty. W 68minucie meczu bramkę nr 2 zdobył Obrębski i Promnik wyszedł na prowadzenie. Siedem minut później kolejną bramkę dokłada Sobieszek i wydawało się, że jest po meczu.
Gdy mecz właściwie zmierzał ku końcowi gospodarze zdobyli bramkę kontaktową i zrobiło się bardzo nerwowo. W tym momencie czas jakby stanął w miejscu bowiem gospodarze złapali wiatr w żagle i co za tym idzie rozpoczął się szaleńczy szturm na bramkę ŁKS-u. Doszło nawet do tego, że w 94min po jednym ze stałych fragmentów zawodnik Weszło trafił w poprzeczkę. Więcej bramek na szczęście już nie padło i ku rozpaczy licznie zgromadzonej publiki przygoda pucharowa drużyny KTS Weszło Warszawa dobiegła końca. My natomiast gramy dalej i nie zamierzamy się zatrzymać.
Ciekawostką jest fakt, że założony kilka miesięcy temu zespół Weszło Warszawa nigdy wcześniej nie przegrał w meczu o stawkę zatem jedno jest pewne.... Promnik Łaskarzew zapisał się w historii drużyny z Warszawy na zawsze. Dziękujemy KTS-owi za dobry mecz i życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych.

Wacha wrzesień 05 2018 18:39:40 1 ˇ 385
Trener Grzegorz Sitnicki o meczu z Dębem Wieliszew
"Do meczu z Dębem przystąpiliśmy po trzech porażkach z rzędu. W zespole widoczna była złość i frustracja, że w poprzednich meczach pomimo dobrej gry nie punktowaliśmy. W razie porażki nasza sytuacja stałaby się niezmiernie trudna. Stawka meczu nieco sparaliżowała poczynania obu zespołów.
Nie lubię tego określenia, ale „mecz walki” idealnie oddaje boiskowe wydarzenia. Z pozytywnym finałem dla Promnika.
Zdecydowanie mecz z Wieliszewem był najsłabszym w naszym wykonaniu od początku rundy. Presja sparaliżowała szczególnie nasze poczynania w ofensywie, gdzie zawodnicy dokonywali bardzo złych decyzji.
Oczywiście stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, ale ponownie proste indywidualne błędy w rozegraniu akcji ofensywnej, doprowadziło do dwóch groźnych kontrataków zespołu gości, które szczęśliwie dla Nas zakończyły się uderzeniem w słupek i poprzeczkę.
Dodatkowo w meczu mieliśmy trochę szczęścia, szczególnie w sytuacji z pierwszej połowy, gdzie kuriozalny błąd sędziego ( który w przerwie przyznał się do pomyłki ) mógł zakończyć się bramką dla Dębu. Zamiast żółtej kartki dla zawodnika gości , mieliśmy akcję sam na sam z Jankiem Barańskim. Na szczęście los był sprawiedliwy.
My z kolei stworzyliśmy sobie sytuacje po stałych fragmentach gry, niestety kilkakrotnie zabrakło precyzji zarówno Michałowi Jankowskiemu, Grześkowi Opiece i Grześkowi Koryckiemu.
W drugiej połowie grało nam się łatwiej, mieliśmy optyczną przewagę i trzy wyśmienite akcje, z których udało się tylko raz strzelić bramkę wprowadzonemu w końcówce meczu Przemkowi Sobieszkowi. Przemek w sytuacji bramkowej zachował się jak klasowy napastnik. Mam nadzieję, że dla niego jak i dla całego zespołu wygrana z Dębem będzie punktem zwrotnym w tej rundzie.
Z przebiegu meczu byliśmy zespołem lepszym, który stworzył więcej sytuacji strzeleckich. Szkoda, że w końcówce nie wykorzystaliśmy dwóch 100% sytuacji i nie "zabiliśmy meczu" . Uniknęlibyśmy nerwowej końcówki i niepotrzebnego stresu.

CZYTAJ DALEJ
Wacha wrzesień 05 2018 18:35:48 ˇ 0 ˇ 481
Promnik Łaskarzew 1 : 0 Dąb Wieliszew
W niedzielę 2 września 2018r Promnik Łaskarzew podejmował na Kusocińskiego ekipę Dębu Wieliszew, który w tym sezonie spisuje się nadspodziewanie dobrze. Faworytem tego spotkania byli goście mimo, że do starcia doszło jak wiadomo na stadionie w Łaskarzewie.
Samo spotkanie nie należało do wybitnych jednak po ostatnich porażkach naszego zespołu nikt nie spodziewał się szaleńczych ataków.
Łaskarzewianie zagrali bardzo ostrożnie licząc na kontratak i upragnionego gola. Tak też się stało! Gdy wydawało się, że w meczu Promnik vs Dąb nie padną bramki przyszła 88 minuta. To właśnie wtedy łaskarzewianie wyprowadzili szybki kontratak pieczętując go ładnym trafieniem Sobieszka.
Zrobiło się 1:0 i w zasadzie pozostało nam jedynie odliczanie minut do ostatniego gwizdka. Wygrywamy to arcy- ważne spotkanie 1:0 przełamując tym samym serię meczów bez zwycięstwa.
Zapewne wielu kibiców przyczepi się do stylu w jakim ŁKS tego dnia wyszarpał punkty ekipie z Wieliszewa, ale proszę nam wierzyć że o tego typu sytuacjach kibice jak i zawodnicy zapominają już przy okazji następnej kolejki.
A co za tydzień? Czeka nas mecz z Escolą, która w tym roku spisuje się zdecydowanie poniżej swoich oczekiwań.
Czy łaskarzewianie pójdą za ciosem? Czy mecz z Dębem był punktem zwrotnym w historii naszego klubu? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy już w najbliższej kolejce.

Trener Sitnicki o meczu z Unią Warszawa
"Na wstępie chciałbym podkreślić, że pomimo porażki jestem zbudowany postawą i grą zespołu przez większą cześć meczu.
Z zebranych informacji na temat gry zespołu Unii, nakreśliłem zawodnikom co mamy robić , żeby zneutralizować atuty gospodarzy. Przez ponad 60 minut nam się to udawało. Niestety proste , niewymuszone błędy zadecydowały o tym, że po raz kolejny przegrywamy.
W pierwszej połowie kilkakrotnie ustawiliśmy średni pressing co spowodowało, że trójka stoperów Unii nie miała zbyt wielu możliwości do skutecznego rozegrania akcji - tak jak robili to w meczu z Bugiem Wyszków. My natomiast mieliśmy kilka bardzo groźnych akcji, w których zabrakło piłkarskiej pazerności. Szczególnie szkoda kilku akcji z lewej strony Piotrka Jarzyny oraz dobrej okazji strzeleckiej Filipa Trzpila. W tym czasie w pełni kontrolowaliśmy grę, nasze akcje mogły się podobać, niestety brakowało ostatniego podania albo nasi zawodnicy podejmowali złe decyzje w polu karnym przeciwnika.
Po przerwie znowu przejęliśmy inicjatywę, co przyniosło Nam m.in. rzut rożny w 53 minucie, po którym Emil Kozikowski pokonał bramkarza Unii. Należy pochwalić również Kacpra Grzechnika, który idealnie wykonał rożnego. Warto odnotować, że przy stanie 1-0 dla Nas mieliśmy groźną kontrę, ale błędną decyzję podjął Filip Trzpil i akcja została przerwana przez obrońców Unii.
Niestety tuż po tym w naszą grę wkradła się nonszalancja i lekki chaos. Zespół Unii wykorzystał to bardzo szybko i po naszych prostych błędach w ustawieniu zdobył bramkę wyrównującą. Niestety 5 minut później, w równie kuriozalny sposób ( niewymuszony błąd przy wyprowadzeniu piłki ) , tracimy drugą bramkę. Gol stracony w takich okolicznościach podłamał zespół.
Trzecia bramka padła w 85 minucie po indywidualnym błędzie Piotrka Szczypka , który odpuścił krycie przy rzucie rożnym.

Wacha sierpień 29 2018 18:55:51 ˇ 0 ˇ 629
III Runda Pucharu Polski
W trzeciej rundzie Pucharu Polski nasza drużyna zmierzy się z dość egzotycznym zespołem składającym się głównie z dziennikarzy znanego portalu sportowego weszło.com. Drużyna KTS Weszło Warszawa niedawno zgłosiła swój udział w Klasie B zatem ciężko cokolwiek napisać o tym zespole. Na pewno jest to pierwszy nasz pojedynek z tym zespołem więc trzeba będzie wznieść się na wyżyny.
W pierwszej rundzie Pucharu Polski ekipa Weszło awansowała bez gry bowiem na spotkanie nie stawił się Start Otwock, ale w kolejnym pojedynku ku zaskoczeniu wielu kibiców wyeliminowała z rozgrywkowej KS Konstancin po zaciętym boju i rzutach karnych w których jak wiadomo wszystko się może zdarzyć. Czy tym razem trener Sitnicki znów wyśle do boju zawodników, którzy do tej pory grali niewiele? Zobaczymy niebawem. Serdecznie zapraszamy na ten pojedynek już 5 września 2018r o godzinie 16:30 do Warszawy. Gdzie swoje mecze rozgrywa ekipa Weszło? Tego póki co nie wiemy, ale gdy tylko uda nam się czegoś dowiedzieć niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy. Jeżeli chcecie Państwo zapoznać się z innymi parami Pucharu Polski proszę o kliknięcie na poniższe przekierowanie o treści "Rozpiska Pucharu Polski.