Polska Liga
Od Ekstraklasy do III Ligi
Strony Klubowe Mazowsza
Trener Marcin Cieśla o zremisowanym meczu z Olimpią Warszawa

"W tym meczu zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej- to my dominowaliśmy i stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Przy wyniku 2-0 mieliśmy sytuacje, która powinna zakończyć się bramką dla nas, mogło to nam już dać 3 pkt i spokój na boisku. Druga połowa to szybko strzelony gol przez przeciwnika, który wyraźnie dodał im wiatru w żagle. To Olimpia w tej połowie rządziła na boisku. My natomiast pokazaliśmy, że wyszliśmy na tą połowę nieskoncentrowani a przede wszystkim nie wykonywaliśmy żadnych założeń taktycznych wcześniej ustalonych w szatni. Mimo przewagi mecz mógł zakończyć się w dwie strony bo i przeciwnik i my mieliśmy swoje sytuacje. Uważam, że wynik zasłużony."
Wacha wrzesień 13 2017 21:43:06 0 ˇ 295
AGAPE Białołęka 1 : 5 Promnik Łaskarzew
Tym razem zamiast relacji tekstowej polecamy filmik z meczu, który znaleźliśmy na youtube. Naszej redakcji szczególnie do gustu przypadła fenomenalna asysta poprzedzająca bramkę trenera Marcina Cieśli. Tego podania nie powstydziliby się najlepsi piłkarze na świecie. Gratulujemy pierwszego zwycięstwa i liczymy na więcej!

admin wrzesień 09 2017 23:10:18 0 ˇ 399
VI Kolejka spotkań LO 2017/2018
6 kolejka
Agape Białołęka       Promnik Łaskarzew
Agape Białołęka 1 : 5 Promnik Łaskarzew
Sobota godz 11 : 00 sędziują : Bojara , Przybysz M, Jechna .
Bóbr Tłuszcz       Olimpia Warszawa
Bóbr Tłuszcz 3 : 0 Olimpia Warszawa
Sobota godz 16 : 00 sędziują : Mandes P. Szułczyński , Butkiewicz .
Marcovia Marki       Victoria II Sulejówek
Marcovia Marki 2 : 1 Victoria II Sulejówek
Sobota godz 16 : 30 sędziują : Rowicki , Oleksiak , Cieśliński .
Dąb Wieliszew       Hutnik Warszawa
Dąb Wieliszew 1 : 4 Hutnik Warszawa
Sobota godz 17 : 00 sędziują : Marcinkowski , Mielczarczyk , Dudek T .
Błyskawica Warszawa        	 Escola Varsovia Warszawa
Błyskawica Warszawa 1 : 1 Escola Varsovia Warszawa
Niedziela godz 15 : 00 sędziują : Lewandowski J , Roguski P , Wasiak .
Mazur II Karczew       Bug II Wyszków
Mazur II Karczew 6 : 2 Bug II Wyszków
Niedziela godz 16 : 00 sędziują : Sienieniak , Jędrysek , Godzina .
Wisła Maciejowice       Unia Warszawa
Wisła Maciejowice 0 : 3 Unia Warszawa
Niedziela godz 16 : 30 sędziują : Gudyn , Ozga , Dziubek .
Sokół Serock       Świt II N.D.M.
Sokół Serock 7 : 0 Świt II N.D.M.
Mecz przeniesiony na 20 wrzesnia godz 19 : 00
admin wrzesień 07 2017 20:52:12 0 ˇ 252
Olimpia Warszawa 2 : 2 Promnik Łaskarzew
Zaledwie 3 dni po wysokiej porażce z Hutnikiem Warszawa łaskarzewianie wybrali się na kolejne bardzo trudne spotkanie o punkty. Tym razem naszym przeciwnikiem była Olimpia, która w tym roku gra ewidentnie w kratkę. Spotkanie zaczęło się dla nas fenomenalnie bowiem już po 10 min prowadziliśmy 2:0 za sprawą Alota i Pietryki. Wydawało się, że podrażniona wcześniejszymi niepowodzeniami drużyna Promnika wreszcie odpaliła, a kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Niestety licznik bramek po naszej stronie zatrzymał się natomiast z minuty na minutę do głosu zaczęli dochodzić gospodarze.
Kilka minut po przerwie Olimpia trafia na 2:1 i zrobiło się bardzo nerwowo. Bramka kontaktowa podziałała na zespół gospodarzy jak płachta na byka i już kilka chwil później mieliśmy 2:2. Niestety łaskarzewianie nie umieli odpowiedzieć kolejnym trafieniem i koniec końców spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Można powiedzieć, że zremisowaliśmy wygrany mecz i zamiast cieszyć się z 1 punktu zdobytego na wyjeździe zdecydowanie czujemy niedosyt. Znów zadecydował brak ogrania i doświadczenia boiskowego, którego niestety nie da się wpoić młodym zawodnikom na treningu.
Reasumując: Promnik Łaskarzew po 4 kolejkach ma na swoim koncie zaledwie 1 punkt, a średnia straconych bramek na mecz wynosi 2,75 zatem jest wiele do poprawy. Kto wie czy nie jest to najgorszy start w historii istnienia naszego klubu...

Trener Marcin Cieśla o meczu z Hutnikiem Warszawa

"Od początku było wiadomo że z zespołem Hutnika nie podejmiemy otwartej gry. Liczyliśmy na grę z kontry. Jedna z tych kontr powinna zakończyć się rzutem karnym dla nas. Nie wiem czy byśmy zapunktowali jakby sędzia wskazał na wapno ale myślę że gol na 1-0 mógłby podbudować chłopaków. Brakowało nam dziś doświadczenia boiskowego i lepszego ustawienia taktycznego który miał przeciwnik. Hutnik dziś zagrał o co najmniej klasę lepiej niż my. Z taką grą myślę że pogra tylko sezon i wróci do IV ligi."
Wacha sierpień 31 2017 19:12:16 0 ˇ 357
Promnik Łaskarzew 0 : 3 Hutnik Warszawa
Hutnik Warszawa w tym sezonie niczym walec rozjeżdża swoich kolejnych przeciwników. Tym razem ekipa z Warszawy wzięła na cel drużynę z Łaskarzewa, która od wielu miesięcy pogrążona jest w poważnym kryzysie. W poprzedniej kolejce Hutnicy rozbili u siebie Olimpię 8:0 w związku z powyższym należało się spodziewać ekstremalnie trudnego meczu.
Niestety nie doczekaliśmy się niespodzianki i łaskarzewianie przegrali ten pojedynek 3:0 co jak się wydaje było i tak najniższym wymiarem kary. Goście przeważali właściwie pod każdym względem i nie ma co czepiać się pracy sędziego, który tego dnia faktycznie podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. Przegrywamy zasłużenie i na dzien dzisiejszy nie jesteśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Hutnika, który bardzo poważnie myśli o powrocie do IV ligi.
Obecnie dzieli nas bardzo wiele ponieważ my za wszelką cenę chcemy się utrzymać natomiast dla drużyny z Warszawy samo utrzymanie się i brak promocji do wyższej klasy rozgrywkowej będzie klęską.
Przed nami kolejne trudne mecze i chyba czas najwyższy na przełamanie. Do tej pory rozegraliśmy 3 mecze nie zdobywając nawet punktu co bez wątpienia nie przynosi chluby naszemu miastu. Niepokojący jest fakt, że w trzech kolejnych meczach ligowych tracimy po 3 bramki i jeżeli ta tendencja nie ulegnie zmianie to zdobywanie jakichkolwiek punktów pozostanie tylko pobożnym życzeniem.
Mecz z liderem za nami natomiast już za kilka dni z pozoru łatwiejszy pojedynek z Olimpią Warszawa, która w tej kolejce zremisowała z Agape Białołęka. Olimpia to zupełnie inna bajka dlatego w najbliższym spotkaniu musimy wreszcie poszukać punktów. Będzie bardzo trudno, ale nasza redakcja od pierwszego do ostatniego meczu w tym sezonie będzie trzymała za naszych chłopaków kciuki. Kryzysy mają to do siebie, że kiedyś muszą się skończyć dlatego miejmy nadzieję, że najgorsze jest już za nami. Powodzenia w kolejnych meczach!

Promnik Łaskarzew Skład : Manicki , Jankowski , Opieka , Cieśla , Galbarczyk , Szczypek , Alot , Siembora , Korycki , Kozikowski K , Kozikowski E .

Hutnik Warszawa Skład : Byśkiniewicz , Turko , Nowik , Drożdzal , Wielgosz , Leśniewicz , Szala , Tarnowski , Baranowski , Tazbir , Osoliński .

admin sierpień 30 2017 22:26:13 0 ˇ 295
Trener Marcin Cieśla o meczu ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki

"To był mecz, w którym powinniśmy zapunktować, niestety przespaliśmy pierwszą połowę. W drugiej natomiast zabrakło trochę szczęścia i spokoju w sytuacjach podbramkowych do wywiezienia chociażby jednego punktu. Niestety po raz kolejny eksperymentujemy ze składem czego efektem są kontuzje."
Świt II N.D.M. 3 : 2 Promnik Łaskarzew
Po niezbyt udanej inauguracji sezonu i nie najlepszym wyniku w meczu pucharowym z Advitem Wiązowna przyszedł czas na pojedynek z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
Ekipa gospodarzy podobnie jak my do tej rywalizacji przystępowała z zerowym dorobkiem punktowym zatem wynik pozostawał sprawą otwartą.
Początkowo pojedynek nie należał do najładniejszych dla oka przeciętnego kibica jednak w miarę upływu czas worek z brakami zaczął się rozpruwać.
Finalnie zwycięzcy z murawy zeszli gospodarze dla których była to pierwsza victoria w sezonie. Łaskarzewianie po raz kolejny tracą aż 3 bramki w jednym meczu co wydaje się naprawdę niepokojące przed nieuchronnie zbliżającym się pojedynkiem z Hutnikiem Warszawa.
Trener Cieśla w przedsezonowym wywiadzie wspominał o problemach w defensywie i chyba zbytnio się nie pomylił. Gole dla naszego zespołu strzelali w tym meczu Jankowski i Szczypek jednak marna to nagroda pocieszenia w kontekście miejsca w tabeli. Po tej kolejce zostały już tylko dwie ekipy, które w tym sezonie nie uzbierały na swoim koncie nawet punkciku.
Niestety do tego niechlubnego grona zaliczamy się my oraz Bug II Wyszków. Przed nami najtrudniejszy mecz w sezonie bowiem na Kusocińskiego zawita Hutnik Warszawa, który bez wątpienia znajduje się dziś na zupełnie innym biegunie. Hutnik ma formę, cieszy się każdym następnym meczem natomiast łaskarzewianie wydają się wystraszeni i niepewni tego co robią.
Więcej wiary Panowie! Te dwa mecze to jeszcze nie koniec świata i jeżeli forma wreszcie zaskoczy to jeszcze wszystko może się zmienić. Pamiętam sezon gdy ŁKS zaczął sezon bardzo słabo, a na koniec cieszył się z awansu i pierwszego miejsca w tabeli.... W tym przypadku oczywiście nie liczymy na aż tak wiele, ale jeżeli włożycie w każdy następny mecz maksimum zaangażowania to wreszcie zaczniecie punktować, a przecież o to w tej grze chodzi. Powodzenia!

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 Promnik Łaskarzew
Bramki dla Promnika: Jankowski, Szczypek
admin sierpień 27 2017 20:39:58 0 ˇ 402
Trener Marcin Cieśla o meczu pucharowym z Advitem Wiązowna

"Mecz, który powinniśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie- różnicą minimum trzech bramek- zaczynamy od naszego błędu i po jednej z kontr przeciwnika tracimy bramkę na 1-0. Na szczęście podziałało to na chłopaków mobilizująco i po kolejnych 2 minutach, po składnej akcji, doprowadzamy do wyrównania.
Pomimo naszej przewagi w drugiej połowie i kilku sytuacjach bramkowych, to przeciwnik strzela gola i to znowu po naszym błędzie przy wyprowadzaniu piłki.
Za jakiś czas ponownie doprowadzamy do remisu. Następnie strzelamy gola na 3-2, który nie bardzo rozumiem dlaczego nie został uznany, mimo że Wójcik wychodził z drugiej linii… W kolejnej sytuacji znowu brakuje nam postawienia tej przysłowiowej kropki nad i.
Niestety po serii rzutów karnych to przeciwnik cieszy się z wygranej. A my przegrywamy wygrany mecz… "
admin sierpień 26 2017 21:17:24 0 ˇ 432