Polska Liga
Od Ekstraklasy do III Ligi
Strony Klubowe Mazowsza
Promnik Łaskarzew 0 : 3 Hutnik Warszawa
Hutnik Warszawa w tym sezonie niczym walec rozjeżdża swoich kolejnych przeciwników. Tym razem ekipa z Warszawy wzięła na cel drużynę z Łaskarzewa, która od wielu miesięcy pogrążona jest w poważnym kryzysie. W poprzedniej kolejce Hutnicy rozbili u siebie Olimpię 8:0 w związku z powyższym należało się spodziewać ekstremalnie trudnego meczu.
Niestety nie doczekaliśmy się niespodzianki i łaskarzewianie przegrali ten pojedynek 3:0 co jak się wydaje było i tak najniższym wymiarem kary. Goście przeważali właściwie pod każdym względem i nie ma co czepiać się pracy sędziego, który tego dnia faktycznie podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. Przegrywamy zasłużenie i na dzien dzisiejszy nie jesteśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Hutnika, który bardzo poważnie myśli o powrocie do IV ligi.
Obecnie dzieli nas bardzo wiele ponieważ my za wszelką cenę chcemy się utrzymać natomiast dla drużyny z Warszawy samo utrzymanie się i brak promocji do wyższej klasy rozgrywkowej będzie klęską.
Przed nami kolejne trudne mecze i chyba czas najwyższy na przełamanie. Do tej pory rozegraliśmy 3 mecze nie zdobywając nawet punktu co bez wątpienia nie przynosi chluby naszemu miastu. Niepokojący jest fakt, że w trzech kolejnych meczach ligowych tracimy po 3 bramki i jeżeli ta tendencja nie ulegnie zmianie to zdobywanie jakichkolwiek punktów pozostanie tylko pobożnym życzeniem.
Mecz z liderem za nami natomiast już za kilka dni z pozoru łatwiejszy pojedynek z Olimpią Warszawa, która w tej kolejce zremisowała z Agape Białołęka. Olimpia to zupełnie inna bajka dlatego w najbliższym spotkaniu musimy wreszcie poszukać punktów. Będzie bardzo trudno, ale nasza redakcja od pierwszego do ostatniego meczu w tym sezonie będzie trzymała za naszych chłopaków kciuki. Kryzysy mają to do siebie, że kiedyś muszą się skończyć dlatego miejmy nadzieję, że najgorsze jest już za nami. Powodzenia w kolejnych meczach!

Promnik Łaskarzew Skład : Manicki , Jankowski , Opieka , Cieśla , Galbarczyk , Szczypek , Alot , Siembora , Korycki , Kozikowski K , Kozikowski E .

Hutnik Warszawa Skład : Byśkiniewicz , Turko , Nowik , Drożdzal , Wielgosz , Leśniewicz , Szala , Tarnowski , Baranowski , Tazbir , Osoliński .

admin sierpień 30 2017 22:26:13 0 ˇ 124
Trener Marcin Cieśla o meczu ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki

"To był mecz, w którym powinniśmy zapunktować, niestety przespaliśmy pierwszą połowę. W drugiej natomiast zabrakło trochę szczęścia i spokoju w sytuacjach podbramkowych do wywiezienia chociażby jednego punktu. Niestety po raz kolejny eksperymentujemy ze składem czego efektem są kontuzje."
Świt II N.D.M. 3 : 2 Promnik Łaskarzew
Po niezbyt udanej inauguracji sezonu i nie najlepszym wyniku w meczu pucharowym z Advitem Wiązowna przyszedł czas na pojedynek z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
Ekipa gospodarzy podobnie jak my do tej rywalizacji przystępowała z zerowym dorobkiem punktowym zatem wynik pozostawał sprawą otwartą.
Początkowo pojedynek nie należał do najładniejszych dla oka przeciętnego kibica jednak w miarę upływu czas worek z brakami zaczął się rozpruwać.
Finalnie zwycięzcy z murawy zeszli gospodarze dla których była to pierwsza victoria w sezonie. Łaskarzewianie po raz kolejny tracą aż 3 bramki w jednym meczu co wydaje się naprawdę niepokojące przed nieuchronnie zbliżającym się pojedynkiem z Hutnikiem Warszawa.
Trener Cieśla w przedsezonowym wywiadzie wspominał o problemach w defensywie i chyba zbytnio się nie pomylił. Gole dla naszego zespołu strzelali w tym meczu Jankowski i Szczypek jednak marna to nagroda pocieszenia w kontekście miejsca w tabeli. Po tej kolejce zostały już tylko dwie ekipy, które w tym sezonie nie uzbierały na swoim koncie nawet punkciku.
Niestety do tego niechlubnego grona zaliczamy się my oraz Bug II Wyszków. Przed nami najtrudniejszy mecz w sezonie bowiem na Kusocińskiego zawita Hutnik Warszawa, który bez wątpienia znajduje się dziś na zupełnie innym biegunie. Hutnik ma formę, cieszy się każdym następnym meczem natomiast łaskarzewianie wydają się wystraszeni i niepewni tego co robią.
Więcej wiary Panowie! Te dwa mecze to jeszcze nie koniec świata i jeżeli forma wreszcie zaskoczy to jeszcze wszystko może się zmienić. Pamiętam sezon gdy ŁKS zaczął sezon bardzo słabo, a na koniec cieszył się z awansu i pierwszego miejsca w tabeli.... W tym przypadku oczywiście nie liczymy na aż tak wiele, ale jeżeli włożycie w każdy następny mecz maksimum zaangażowania to wreszcie zaczniecie punktować, a przecież o to w tej grze chodzi. Powodzenia!

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 Promnik Łaskarzew
Bramki dla Promnika: Jankowski, Szczypek
admin sierpień 27 2017 20:39:58 0 ˇ 248
Trener Marcin Cieśla o meczu pucharowym z Advitem Wiązowna

"Mecz, który powinniśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie- różnicą minimum trzech bramek- zaczynamy od naszego błędu i po jednej z kontr przeciwnika tracimy bramkę na 1-0. Na szczęście podziałało to na chłopaków mobilizująco i po kolejnych 2 minutach, po składnej akcji, doprowadzamy do wyrównania.
Pomimo naszej przewagi w drugiej połowie i kilku sytuacjach bramkowych, to przeciwnik strzela gola i to znowu po naszym błędzie przy wyprowadzaniu piłki.
Za jakiś czas ponownie doprowadzamy do remisu. Następnie strzelamy gola na 3-2, który nie bardzo rozumiem dlaczego nie został uznany, mimo że Wójcik wychodził z drugiej linii… W kolejnej sytuacji znowu brakuje nam postawienia tej przysłowiowej kropki nad i.
Niestety po serii rzutów karnych to przeciwnik cieszy się z wygranej. A my przegrywamy wygrany mecz… "
Odpadamy z Pucharu Polski
Promnik Łaskarzew już w swoim pierwszym meczu zalicza wpadkę i odpada z rozgrywek o Puchar Polski. Wybierając się na wyjazd do A-klasowego Advitu Wiązowna zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będzie to trudna rywalizacja jednak w głębi duszy liczyliśmy na sukces i awans do III rundy. Niestety okazało się że gospodarze tego dnia wykazali się nieco większym doświadczeniem i pokonali nasz zespół w rzutach karnych stosunkiem 4:2 ( w regulaminowym czasie gry było 2:2 )
Od tego momentu liczy się tylko i wyłącznie liga i najbliższy mecz z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Czy łaskarzewianie wreszcie odniosą zwycięstwo w meczu o stawkę pod wodzą nowego szkoleniowca? Miejmy nadzieję, że ta sytuacja będzie miała miejsce już w najbliższy weekend. Walczyć trenować!

Advit Wiązowna 2:2 Promnik Łaskarzew k. 4:2
Bramki dla Promnika 2x Alot
Awans: Advit Wiązowna
Wacha sierpień 23 2017 22:18:16 0 ˇ 282
Advit Wiązowna VS Promnik Łaskarzew
Już w najbliższą środę tj. 23 sierpnia 2017r o godzinie 17:00 nasza drużyna rozpocznie zmagania w ramach II rundy rozgrywek Pucharu Polski. Przeciwnikiem ŁKS-u będzie ekipa Advitu Wiązowna, która na co dzień występuje w warszawskiej klasie A. Serdecznie zapraszamy na mecz wyjazdowy wszystkich kibiców i prosimy o gorący doping.
Łaskarzewianie po całkiem niezłym aczkolwiek przegranym pojedynku z rezerwami Sulejówka bez wątpienia będą chcieli udowodnić wszystkim swoim fanom, że potrafią wygrywać oraz że w dalszym ciągu warto na nich stawiać. Z zaciekawieniem obserwujemy również losy drużyny Startu Otwock, który w pierwszej rundzie wyeliminował z rozgrywek pucharowych juniorów Promnika. Ekipa z Otwocka tym razem podejmie u siebie rezerwy Sparty Jazgarzew, które na co dzień występują w drugiej grupie warszawskiej Ligii Okręgowej i obecnie zajmują w tabeli pierwsze miejsce mając na koncie komplet zwycięstw.

Advit Wiązowna : Promnik Łaskarzew
23 sierpnia 2017r godzina 17:00

admin sierpień 21 2017 19:16:45 0 ˇ 228
Trener Marcin Cieśla o meczu z Victorią II Sulejówek

"Pomimo porażki uważam, że zagraliśmy dobry mecz. O wyniku spotkania zadecydowały dwie pierwsze bramki przeciwnika strzelone w odstępie 5 minut do szatni. Bramki padły z dziury w strefie jaka była spowodowana kontuzją Piotrka w środkowym sektorze boiska. W tym wypadku myślałem, że Piotrek dogra do końca połowy i dopiero w przerwie podejmiemy decyzja nad jego dalszym występem. Przeciwnik niestety bezlitośnie wykorzystał tą stratę. Myślę, że czas będzie szedł na naszą korzyść - po kontuzjach i wyjazdach w najbliższym czasie wróci do gry kilku chłopaków. Ze swojej strony chciałbym podziękować zawodnikom za zaangażowanie, a kibicom za wspaniały doping. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie stworzymy im więcej radości w postaci punktów."
admin sierpień 20 2017 22:18:15 0 ˇ 268
Promnik Łaskarzew 2:3 Victoria II Sulejówek
Przed meczem z rezerwami Victorii Sulejówek nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po naszych zawodnikach. Okres przygotowawczy nie należał do najlepszych, a trener Cieśla w przedsezonowym wywiadzie studził oczekiwania. My jednak wierzyliśmy w sukces i z wielkim zaciekawieniem czekaliśmy na pierwszy gwizdek sędziego. Gdy mecz wreszcie się rozpoczął okazało się, że nasi chłopcy skazywani przez wielu na porażkę już przed sezonem grają całkiem niezłą piłkę. Widać było ambicje i chęć pokazania wszystkim niedowiarkom, że postawienie krzyżyka na tej drużynie było przedwczesne. Efektem dobrej gry łaskarzewian była bramka Siembory w 30 minucie meczu. Od tego momentu nasz zespół złapał wiatr w żagle i wydawało się, że druga bramka będzie tylko kwestią czasu. To był naprawdę dobry okres gry w wykonaniu naszych zawodników jednak ku zaskoczeniu dość licznie zgromadzonej publiczności na minutę przed końcem pierwszej odsłony goście wyrównują. Wydawało się, że gorzej być nie może tymczasem ekipa z Sulejówka dwie minuty później pakuje nam drugiego gola. Tragedia!
W drugiej połowie meczu goście trafiają po raz trzeci i właściwie było po meczu. Łaskarzewianie strzelają co prawda bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, ale na nic więcej nie było już nas stać. Niestety Promnik przegrywa to arcy-ważne spotkanie i zaczyna sezon od dość dziwnej porażki. Wielka szkoda ponieważ w grze Promnika widać było sporo pozytywów, które nie przełożyły się niestety na wynik końcowy. Gdyby to był sparing pisalibyśmy o naprawdę dobrym meczu tymczasem w tej rywalizacji liczy się tylko i wyłącznie wynik końcowy. Nikt nie będzie pamiętał dobrej gry natomiast stracone punkty na koniec sezonu mogą okazać się zabójcze. Za tydzień wyjazd do Nowego Dworu, który za wszelką cenę będzie szukał punktów.... Zapowiada się potwornie trudny mecz.

Bramki dla Promnika: Siembora, Kozikowski
admin sierpień 20 2017 21:15:21 0 ˇ 372